Happy school

Happy school

Vzdělávání dětí – jaký máte názor na české školství?

Náš školní systém se ve své podstatě nezměnil již mnohé desítky let. Přibyly některé předměty, přibylo papírování učitelům i rodičům, ale základní principy zůstávají stejné. Patříte mezi příznivce klasického školství, nebo je již po platné době?

Domácí úkoly

V současné době se vede jedna z největších polemik ohledně domácích úkolů. Děti dřívější generace rozhodně neměly toliké možnosti v oblasti vzdělávání a koníčků po škole, a proto měly více času na plnění domácích úkolů. Dnešní děti sotva přijedou ze zájmových činností, musí opět zasednout ke školní látce, a volný čas potřebný k pomáhání doma, i odpočinku, jde stranou. Výsledek? Odpor dětí ke škole a častá demotivace dětí. Jaký máte názor na domácí úkoly?

Školní docházka

Povinná školní docházka je jakýmsi pravidlem, bičem na nepoctivé rodiče. Avšak i zde občas dochází k nepříjemným situacím – a to především v případě, že je dítě talentované a věnuje se svému koníčku nad rámec odpoledních kroužků. Jezdí vaše dítě po soutěžích nebo na soustředění? V tom případě poznáte odvrácenou stranu českého školství. Vaše dítě nebude splňovat povinný počet hodin školní docházky a budete muset řešit individuální studijní plán. Podobné je to v případě dlouhodobé nemoci.

Novinka

Jedna z novinek posledních let jsou známky, které učitelé zadávají místo do žákovských knížek či studentských průkazů do systému, který máte přístupný po zadání složitého hesla. Myslíte si, že je to způsob, jak vyzrát na nepoctivé studenty, kteří své známy před rodiči tajili?

Školní docházka:

  • je v naší zemi povinná

  • se hlídá pomocí hodin, kdy je dítě povinno do školy docházet

Co si myslíte o našem školství?


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek